Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Radowie Małym

Korpus Wsparcia Seniora Moduł II

Gmina Radowo Małe przystąpiła do realizacji Programu „Korpus wsparcia Seniorów” na rok  2023 – moduł II, ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizowanego       w ramach środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID – 19. Jest to kolejny rok, w którym realizowany będzie Program rządowy Korpus Wsparcia Seniora.

„Opieka na odległość” jest nowoczesną formą sprawowania opieki nad osobami starszymi, chorymi, po przebytych zabiegach medycznych, z niepełnosprawnościami, którzy czasowo lub na stałe wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. To idealne rozwiązanie, szczególnie dla osób samotnych, zarówno tych wymagających usług opiekuńczych jak i tych, którzy z tej formy wsparcia nie korzystają, ale u których zmiany stanu zdrowia są na tyle nieprzewidywalne, że konieczne jest stałe monitorowanie podstawowych funkcji życiowych  w celu jak najszybszej reakcji, powiadomienia właściwych służb i udzielenia możliwe najszybciej pomocy, w tym pomocy medycznej, w ramach świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych.

„Korpus wsparcia seniorów” został stworzony z myślą o osobach w wieku 65+, objętych pomocą społeczną oraz samotnych, zamieszkujących na terenie Gminy Radowo Małe. Usługa „opieki na odległość” jest realizowana w formie opaski, która jest bezpłatnie przekazana 30 Seniorom do użytkowania.

Więcej informacji nt. realizowanego Programu można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej  w Radowie Małym oraz pod nr telefonu : 91 3972-102.

Osoba do kontaktu: Katarzyna Byndas.

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Anna Marcinkowska 16-01-2023 14:55:19
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Anna Marcinkowska 16-01-2023
Ostatnia aktualizacja: Anna Marcinkowska 31-03-2023 13:13:10