Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Radowie Małym

Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2024

           

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Radowie Małym informuje, iż w związku z ogłoszeniem przez Ministra Rodziny i  Polityki Społecznej naboru wniosków w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024 Gmina Radowo Małe otrzymała dofinansowanie na realizację Programu w ramach modułu II w zakresie realizacji usług opiekuńczych poprzez dostęp do tzw. „opieki na odległość” mającej na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych w wysokości 8 698,00 zł.

Program "Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024 – Moduł II, polegającym na zapewnieniu dostępu do „opieki na odległość” adresowany jest do seniorów w wieku 60 lat i więcej, będących mieszkańcami Gminy Radowo Małe mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających   z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia. Celem Programu jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez zwiększanie dostępu do opieki na odległość.

W ramach Programu seniorom zostanie zapewniony dostęp do tzw. opasek bezpieczeństwa, które będą połączone z usługą operatora pomocy – w przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie przycisku alarmowego, znajdującego się na urządzeniu, umożliwia połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (np. ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka) podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne, poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe.

Więcej informacji nt. realizowanego Programu można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej  w Radowie Małym oraz pod nr telefonu : 91 3972-102.

                                                                                                                                                  Kierownik
                                                                                                                                                                             Ośrodka Pomocy Społecznej
                                                                                                                                                                Anna Marcinkowska

 

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 Formularz zgłoszeniowy.docx (DOCX, 33.76Kb) 2024-05-17 10:42:59 11 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Anna Marcinkowska 17-05-2024 10:42:59
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Anna Marcinkowska 17-05-2024
Ostatnia aktualizacja: Anna Marcinkowska 17-05-2024 10:42:59